O mnie

j-gramczynska-foto-konrad-krolikowski

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy ocenili ten projekt jako ciekawy,  wspierali mnie i umożliwili jego realizację w ramach Stypendium Twórczego Miasta Szczecina.

O AUTORCE

Nazywam się Jolanta Gramczyńska. Uważam, że bez słowa nie byłoby sztuki. Z szacunku do słowa zdecydowałam się na studia filologiczne, a z wrażliwości na piękno zajęłam się sztuką. Połączyłam obie pasje, by móc pisać o polskiej sztuce współczesnej. To mój sposób na lepsze jej poznanie i zrozumienie.

IDEA

Wierzę, że można pisać o sztuce w sposób ciekawy i zrozumiały dla każdego. Chcę, by ludzie mieli przyjemność z otaczania się sztuką i czerpali z tego korzyści nie tylko materialne. Mam nadzieję przyczynić się w choćby najmniejszy stopniu do obalenia stereotypów związanych ze sztuką, zwłaszcza współczesną. Dawno temu połączyłam swoją pasję uczenia z entuzjazmem odkrywania i postanowiłam propagować współczesną sztukę nowoczesnego miasta.

O BLOGU

Blog ma strukturę otwartą, bo taka jest sztuka. To jest dla mnie podróż w nieznane, a dokąd mnie to zawiedzie – czas pokaże. Tu przeczytacie o artystach, którzy żyją i pracują w Szczecinie, ale też o tych, którzy do tego miasta przyjeżdżają. Omówię najciekawsze wystawy, pokażę zdjęcia z wernisaży, przeprowadzę wywiady. Będę dociekała istoty sztuki, poznawała różne poglądy i opinie, prezentowała znane i nowe techniki sztuk plastycznych. To na początek. Wiele się pewnie wydarzy.

ZAPROSZENIE

Przedmiotem moich zainteresowań są przede wszystkim sztuki plastyczne, tj.: malarstwo, rysunek, kaligrafia, grafika, fotografika, architektura, rzeźba, ceramika, instalacja, scenografia, wzornictwo przemysłowe, witraż, graffiti.

Zapraszam do przedstawienia swojego punktu widzenia, spostrzeżeń, opowiedzenia o ciekawych ludziach i wydarzeniach o tym, co przeszkadza i denerwuje. Z rozmów zawsze można się czegoś nowego dowiedzieć i nauczyć.

 

Trwa ładowanie